Dubočica rutinski do pobede u derbiju juga

0

Rukometaši Dubočice nisu dozvolili iznenađenje u 10. kolu Arkus Supelige pošto su u leskovačkoj Hali sporotva bez većih problema rezultatom 31:23 (18:12) savaladali prokupački Topličanin. ”Vukovi” su nakon trijumfa u derbiju juga stigli do 8 osvojenih bodova, dok je tim iz Prokuplja ostao u donjem delu tabele sa svega dve pobede.

Od starta utakmice rukometaši Dubočice su komšijma stavili do znanja da će uspeti da prekinu seriju od tri uzastopna poraza i dođu do važne pobede. Već posle 20 minuta utakmice Leskovčani su došli do plus 5 (12:7), da bi raznovrsnom igrom u napadu na odmor otišli rezultaom 18:12.

Nije se mnogo promenila slika ni u nastvavku igre, Topličanin je bio inferiorniji protivnik, a manjak broja igrača u rotaciji se odrazio i na rezultat, pa su domaći u 44. minutu stilgli i do čak 8 golova prednosti (24:16). Do kraja su je starateg Dubočice Siniša Mičić pružio šansu igračima sa manjom minutažom koji su uspeli da održe razliku i tako upišu nova dva boda (31:23).

Da Leskovčani lakše dođu do pobede pobrinuo se i golman Miroslav Kocić koji je upisao 14 uspešnih intervencija, od čega i tri odbranjena sedmerca, pa je s pravom poneo epitet igrača utakmice. Ipak, Kocić nije imao rešenja za sjajnog Aleksandra Stojanovića koji je jedini bio raspoložen za igru u timu iz Prokuplja i upisao čak 11 golova.

Izabranici Siniše Mičića neće imati vremena za odmor, pošto ih već u utorak čeka gosotovanje višestrukom šampiopnu ekipi Vojvodine, dok će Topličanin narednog vikenda takođe imati težak zadatak, pošto će u hali ”Dr Zoran Đinđić” gostovati prvoplasirana Metaloplastika.

Izvor: JuzneVesti